Dlaczego tak trudno rozwijać swoje umiejętności ?

Dlaczego tak trudno rozwijać swoje umiejętności ?

13 września 2019 0 By A L

Zacznijmy od tego, kiedy tak naprawdę zauważyliśmy w którym kierunku powinniśmy się rozwijać. Czy cele jakie chcemy wyznaczyliśmy sobie, zostały nam w rzeczywistości wyznaczone.

Jednym z największych problemów rozwoju umiejętności, jest często kreowanie marzeń swoich bliskich lub rodziców a nie własnych ambicji i własnych talentów.

Jeśli będziemy rozwijać umiejętności, których w rzeczywistości nie mamy to nawet przy dobrych chęciach i nawet przy częściowych predyspozycjach, nie jesteśmy w stanie osiągnąć sukcesu.

Dlatego tak ważne jest, aby talenty odnajdywać już na poziomie młodych lat i aby nie były one marzeniami rodziców, ale własnymi celami. Od tego bowiem zależy nasze szczęście, od tego zależy całe nasze życie.

Przypuśćmy, że mamy przykład ojciec zawsze kochał piłkę nożną, uwielbiał w nią grać, ale w rzeczywistości nigdy nie wyszedł dalej poza okręgówkę. Jego największe chęci przy wychowywaniu dziecka związane są z tym, aby to jemu (dziecku) było dane być liderem. Dlatego tata od najmłodszych lat kupuje dziecku piłki, zapisuję go do szkółki piłkarskiej, jeździ z nim na mecze i rozwija swoje, a nie dziecka ambicje.

Należy zatem kreować lokalne działania, abyśmy mogli poznawać rzeczywiste potrzeby dzieci, rzeczywiste umiejętności naszych pociech, które doprowadzą do rozwoju ich talentów i szczęścia życiowego.

Rozwój umiejętności musimy przede wszystkim rozpocząć od pozyskania wiedzy na temat zdolności młodych ludzi. Wycinając z tego naleciałości ich opiekunów oraz otoczenia. Na podstawie tak zdobytych informacji, może budować nowe umiejętności wspierając często aktywną kreatywność.

Takie działania podejmowane są przez różne organizacje. Jak pracownia innowacji czy fundacja rozwoju nowych talentów. Takie działania muszą być nakierowane na szczęście dzieci, a nie na zaspokojenie ambicji rodziców czy społeczeństwa.

Nie każde dziecko będzie sportowcem,  ale każde dziecko ma swoje talenty, które należy rozwijać i wspierać je w ich realizacji.