Niepełnosprawni, też mogą być aktywni

Niepełnosprawni, też mogą być aktywni

19 września 2019 0 By A L

Nie musisz mieć nóg, żeby być aktywnym i to zarówno na polu kreatywności, ale również na polu sportowym.

Oczywiście to jest wielka tragedia, kiedy człowiek stracił fizycznie kończyny, ale czy to oznacza koniec funkcjonowania? Koniec realizacji swoich pasji ? Wręcz przeciwnie, może to oznaczać zupełnie nowy rozdział w którym trzeba więcej wysiłku aby osiągnąć sukces.

Ludzie bez rąk i nóg, też mogą być aktywni.

Na świecie jest wiele przykładów ludzi, którzy praktycznie mogliby zostać uznani za niepełnosprawnych, którzy do końca życia powinni siedzieć na wózku inwalidzkim. Ludzie bez rąk i bez nóg, a potrafią dokonywać wielkich rzeczy. Wystarczy tak naprawdę siła wewnętrzna i chęć do działania.

Nie tak dawno, syn mój zapytał się, widząc pana, który miał dwie protezy na nogach. Dlaczego ten pan, ma takie dziwny nogi? Wyjaśniłem mu oczywiście, jaki jest problem, ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, że dziś osoby niepełnosprawne, które dotychczas chowały się po domach lub jeździły na wózkach inwalidzkich, mogą się realizować. Ten pan mimo ortez przyjechał i odpoczywał w trakcie turystycznego rajdu rowerowego.

Bądźmy zatem kreatywni, niezależnie od wieku, niezależnie od sytuacji jaka nas spotyka.

Siła woli oraz kreatywność, potrafi przenosić góry.

Nick Vujicic – człowiek bez rąk i bez nóg, ale również bez ograniczeń. U niego rzadkie schorzenie,objawiające się brakiem kończyn, a wcale nie przekreślił życia. A wręcz przeciwnie jestem sławna osobą, która napisała wiele książek i dokonała rzeczy, które wydawałyby się, dla takiej osoby niemożliwe. Nie poddał się i prowadzi aktywne życie. Podróżuje po całym świecie i jest świetnym mówcą motywacyjnym. Mimo swoich problemów inspiruje miliony ludzi i skłania ich do zmiany swojego życia.

Żadna niepełnosprawność, nie może powodować żadnych ograniczeń. Są dziś różne technologie i różne rozwiązania na przykład protezy, ortezy, które dają ci pełnię działania umożliwiają nie tylko normalne funkcjonowanie ale również realizację swoich marzeń.

Zachęcamy również do zerknięcia do sklepów ortopedycznych, których w sieci jest coraz więcej i które pomogą przy różnych fizycznych niepełnosprawnościach. Można zakupić ortezy, inhalatory np w sklepie internetowym AsOrtopedyka, który ma również swój odział fizyczny w Poznaniu.

Działamy !