Bądź aktywnym innowatorem. Doświadczenie i młodość może iść w parze

Bądź aktywnym innowatorem. Doświadczenie i młodość może iść w parze

14 września 2019 0 By A L

Często ludziom młodym, którzy chcą się angażować w działalność społeczną, podcina się skrzydła mówiąc, że nie znają się na tym, nie znają się na tamtym, że nie wiedzą jak dużo jest problemów, jak mało pieniędzy i tak dalej i tak dalej.

Podczas gdy wszelkie koncepcje budowane są właśnie w oparciu o dwie grupy społeczne, zarówno ludzi doświadczonych, którzy mają poprowadzić młodych jak i właśnie ekipę młodych, którzy dadzą energię i kreatywność.

Nie da się zbudować sprawnego zespołu oraz zrealizować projektu, jeśli tylko będziemy opierać się na ludziach z doświadczeniem i tak samo, nie da się stworzyć fantastycznego produktu, jeśli oprzemy się tylko na ludziach młodych.

Jeśli na przykład chcemy stworzyć zespół, który ma prowadzić projekt kilkuletni to zawsze wprowadzimy seniora oraz juniorów, którzy z jednej strony będą uczyć się od pierwszego, z drugiej zaś będą wprowadzać innowacyjne pomysły do projektu.

To połączenie jest doskonałością, to znaczy daje możliwość wykonania projektu profesjonalnie, a jednocześnie z nutką innowacyjności.

Pamiętajcie być aktywnym lokalnym kreatorem ,to również podejmowanie decyzji aby realizacja projektów była realizowana przez doświadczenie i młodość.