Tylko jeden pomysł zrealizowany ze 100 pomysłów to sukces

Tylko jeden pomysł zrealizowany ze 100 pomysłów to sukces

18 września 2019 0 By A L

Szczególnie gdy jesteśmy młodzi, mamy mnóstwo pomysłów, na realizację swoich celów. Największy problem to kiedy nie jesteśmy w stanie zrealizować naszych pomysłów  lub zostaliśmy w jakiś sposób zablokowani. Wtedy ogarnia nas wściekłość, przygnębienie. Dolina i uznanie, że nie ma sensu iść dalej, bo i tak nikt nas nie słucha, nie rozumie, nie chce wspierać.

W rzeczywistości za sukces można uznać sytuację, w której na 100 naszych pomysłów uda nam się zrealizować jeden. Tak, sam pomysł to naprawdę nie wszystko. Pomysł musi być poparty analizą, modelami biznesowymi, a także trzeba się wziąć do roboty i go realizować.

Dlatego warto być kreatywnym, ale trzeba mieć świadomość ,że większość pomysłów spocznie na półce, a tylko nieliczne są w stanie być realizowane w przyszłości. Nie mniej gdybyśmy nie kreowali żadnego pomysłu, to nie mielibyśmy szans na zrealizowanie nawet jednego pomysłu takiego, który może okazać się sukcesem, który pokaże, że naprawdę mieliśmy innowacyjny kreatywny i świetny pomysł.

Nie załamujmy się zatem, jeśli mamy niepowodzenia. I liczmy te nie powodzenia do 100. Jeśli nadal żaden z naszych pomysłów nie zostanie zauważony i wykreowany, to wtedy zaczynamy być zaniepokojeni. A do tego czasu trzeba zakasać rękawy i walczyć.

Doświadczenie uczy,że czasami te 99 kroków w tył może dać milowy krok do przodu za setnym razem. Krok,który zmieni nasze życie, da nam możliwość osiągnięcia naszych marzeń i celów.

I  tego wam życzymy